Nowy pomysł na hutę Baildon - owiany tajemnicą.


  • 2016-07-12

    11 lipca w Regionalnych Aktualnościach TVP Katowice ukazał się reportaż poruszający temat inwestycji na terenach po Hucie Baildon.

    Zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem i reportażem.    Po Hucie Baildon w Katowicach pozostały wspomnienia i miejsce, ale to się wkrótce zmieni, bo rodzi się plan. Opracowuje go magistrat, pieniądze wyłoży inwestor, pytanie na co? Miasto chce, by miejsce służyło mieszkańcom Katowic, ale ci, którzy pracują na terenie dawnej huty, pytają którym mieszkańcom, bo im już służy i chcieliby wiedzieć jak długo jeszcze. Czy hipermarket albo biurowce odbiorą im miejsca pracy? Inwestor nam nie zdradził.

    To miejsce które już od 13 lat wzbudza ogromne emocje. Teraz ma się okazać, jak zagospodarowany zostanie teren dawnej Huty. Dziś pracuje tam około siedmiuset pracowników. Każdy z nich obawia się wyników prac Rady Miasta. Obawy dotyczące ewentualnych planów budowy kolejnego centrum handlowego na pohutniczym terenie mają również związki zawodowe. Związkowcy twierdzą, że perspektywa utworzenia nowej galerii handlowej w tym miejscu będzie wiązać się z poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Rzecznik Katowic uspokaja - nic nie jest jeszcze przesądzone.